תאריך ושעה
 דף הבית >> מאמרים >> חרוזים >> דמויות מחרוזים >> הסבר לקריאת תרשימי חיות
 

הסבר לקריאת תרשימים של חיות מחרוזים אקריליים
נכתב ע"י ^חתולי^

נעבוד על אפרוח ופינגווין, שהם הכי בסיסיים, והם למעשה בנויים ככדור חרוזים, שמוסבר באופן מאוד מפורט באתר הבית –
http://www.livecity.co.il/12229/כדור_מחרוזים
אני אנסה לכתוב הסבר במילים, שניתן יהיה לקרוא בצמוד לתרשימים של החיות הנ"ל.

אפרוחנעבוד לפי התרשים שבלינק הזה –
http://photo.163.com/photos/mi_lian_chen_se/48837221/1298268124/

עובדים עם חרוזים אקריליים 4 מ"מ בצבע צהוב, ועוד 3 בצבע כתום, ו-2 חרוזי ונציה גדולים בצבע לשחור לעיניים. 
תרשים מס' 1 –
המעגלים בו ממוספרים, ואנחנו נלך לפי הסדר.
מעגל מס' 1 – משחילים 4 חרוזים על החוט, ומצליבים בחרוז החמישי, זה שנוגע במעגל מס' 2.
מעגל מס' 2 – על חוט ימין מעלים 3 חרוזים, ומצליבים את שני החוטים בחרוז רביעי.
מעגל מס' 3 – את חוט שמאל משחילים בחרוז אחד מתוך המעגל הראשון, על חוט ימין מעלים 2 חרוזים ומצליבים בחרוז שלישי.
מעגל מס' 4 – כנ"ל.
מעגל מס' 5 – כנ"ל.
מעגל מס' 6 – את חוט שמאל מעבירים ב-2 חרוזים מהמעגלים הקודמים – חרוז אחד שייך למעגל מס' 1 (מעגל הבסיס), וחרוז אחד שייך למעגל מס' 2 (מעין "עלייה" עם החוט). על חוט ימין מעלים חרוז אחד ומצליבים בחרוז שני.
כעת צריך להיות לנו ביד חצי כדור.
מעגל מס' 7 – את חוט שמאל מעבירים בחרוז ששייך למעגל 2 (זה החרוז שהכי קרוב אליו). על חוט ימין משחילים 2 חרוזים, ומצליבים בחרוז שלישי.
מעגל מס' 8 – את חוט שמאל מעבירים דרך 2 חרוזים: הראשון שייך למעגל מס' 2, והשני שייך למעגל מס' 3 (אלה הם 2 החרוזים שהכי קרובים אליו). על חוט ימין משחילים חרוז אחד, ומצליבים בחרוז שני.
ממשיכים באותו אופן את מעגלים 9 ו-10, כשכל פעם את החוט השמאלי מעבירים דרך 2 החרוזים שהכי קרובים אליו ושייכים למעשה למעגלים מהשורה הקודמת.
מעגל מס' 11 – את חוט שמאל מעבירים עכשיו דרך 3 חרוזים – 2 כמו שעשינו במעגלים הקודמים, ואחד נוסף ש"מעלה" את החוט למעלה.
מה שנשאר עכשיו כדי לסגור את הכדור הוא להצליב את שני החוטים בחרוז נוסף – יש לנו כדור מלא. זה הבסיס לאפרוחון.
דבר אחרון שצריך לעשות עם הכדור, זה להעביר את החוט השמאלי דרך החרוז שהכי קרוב אליו (החרוז האחרון שהוספנו לכדור והצלבנו בו את החוטים מסומן בתרשים כ-A, ואנחנו צריכים להעביר את החוט דרך החרוז שהכי קרוב אליו, שמסומן ב-B. 
תרשים מס' 2:
החוטים שלנו יוצאים כעת מהחרוזים שמסומנים ב-A ו-B. מצליבים את החוטים בחרוז כתום – זה המקור של האפרוח. משחילים את החוטים בחרוזים שמסומנים בנקודה שחורה (בסוג התרשימים הזה, החרוזים שמסומנים בנקודה שחורה הם חרוזים מושחלים, שקיימים כבר בעבודה שלנו. את החרוזים האחרים, שבהם רואים שהחוט עובר, אבל אין בהם נקודה שחורה – למשל: החרוז הכתום למקור – אנחנו מוסיפים לעבודה.)
נחזור לענייננו – העברנו את החוטים בחרוזים שמסומנים בנקודה שחורה. כעת שני החוטים שלנו יוצאים משני צידיו של אותו חרוז.
על כל חוט משחילים חרוז ונציה שחור (עיניים), מדלגים על חרוז צהוב אחד, זה שנמצא ליד החרוז שממנו החוט יצא, אבל לא בכיוון של החוט אלא בכיוון השני, ומשחילים את החוט בחרוז הצהוב שאחריו, שמסומן כ-C1 (ובצד השני C2). שימו לב ששוב אנחנו מעבירים את החוטים דרך חרוזים שכבר קיימים בעבודה שלנו. למעשה בשלב הזה הוספנו רק 3 חרוזים – חרוז כתום למקור ו-2 חרוזים שחורים לעיניים. 
תרשים מס' 3:
החוט שלנו יצא מחרוז שמסומן ב-C (1 או 2 – זה סימטרי לגמרי כך שלא משנה מאיזה חוט מתחילים). נשחיל עליו 2 חרוזים צהובים.
נעביר את החוט בחרוז קיים, משמאל לימין. החרוז הזה נמצא במיקום הבא: אם נמשיך במעגל שאנו נמצאים בו, עם כיוון החוט, נצטרך לדלג על 2 חרוזים מושחלים, ולהעביר את החוט באותו כיוון במעגל בחרוז השלישי.
אחריו נשחיל חרוז כתום (רגל) ונחזיר את החוט דרך אותו חרוז שממנו יצאנו, הפעם לכיוון השני, ונמשיך להעביר את החוט בחרוז השני, בהמשך "הדרך". החרוז הזה מסומן ב-D.
נעשה אותו הדבר באופן סימטרי בצד השני.
החוטים שלנו יוצאים כעת מהחרוזים שמסומנים ב-D1 ו-D2.
מה שנשאר הוא להעביר כל חוט בחרוז שהכי קרוב לו, לעשות 2-3 קשרים, להעביר את החוטים ב-2-3 חרוזים נוספים לחיזוק, ולגזור את העודפים.

פינגוויןנעבוד לפי התרשימים שמצויים בלינקים האלה –
http://photo.163.com/photos/mi_lian_chen_se/48837221/1298266475/
http://photo.163.com/photos/mi_lian_chen_se/48837221/1298266614/

עובדים עם חרוזים אקריליים 4 מ"מ בצבעים – שקוף או לבן, כחול (או צבע אחר שבו מתחשק לכם שהפינגווין יהיה), 3 חרוזים צהובים/כתומים למקור ורגליים, ו-2 חרוזי ונציה גדולים שחורים לעיניים.
תרשים מס' 1 –
ההתחלה היא בדיוק כדור חרוזים, בדיוק כמו בהסבר של האפרוח, רק עם קצת יותר צבעים. אני לא אחזור על ההסבר, אלא רק אתן דגשים על הצבעים, כדי שהפרצוף יסתדר.
מעגל מס' 1 – עושים בחרוזים שקופים/לבנים – הוא למעשה הבטן של הפינגווין.
כשממשיכים במעגלים – יותר קל עכשיו מאשר באפרוח, כי רואים מי המעגל הראשון.
במעגל מס' 2 מוסיפים רק כחולים.
במעגל מס' 3 - החרוז הראשון שמוסיפים הוא אחד מחרוזי הונציה השחורים. השאר – כחולים.
במעגל מס' 5 – החרוז הראשון שמוסיפים הוא כחול, אחריו שחור ואז מצליבים בכחול.
ממשיכים את הכדור בחרוזים כחולים, עד הסוף.
החרוז האחרון שהוספנו, ושממנו החוטים יוצאים, מסומן בתרשים כ-A.
תרשים מס' 2 –
מעבירים חוט אחד בחרוז אחד, שהכי קרוב אליו (מסומן בנק' שחורה בתרשים) ואת החוט השני ב-3 חרוזים, שהכי קרובים אליו (מסומנים בנק' שחורות בתרשים). 2 החוטים צריכים להימצא עכשיו משני הצדדים של אותו חרוז – נצליב אותם בחרוז הזה. למעשה חיזקנו את המעגל האחרון של הכדור שלנו.עכשיו נעביר כל חוט בחרוז שהכי קרוב אליו, ונצליב את שני החוטים בחרוז צהוב/כתום – זה המקור. נעביר שוב את החוטים בחרוזים שהכי קרובים אליהם – מסומנים בתרשים בנק' שחורות.
תרשים מס' 3 –
עכשיו כל חוט נמצא ליד חרוז שקוף/לבן. נעביר את החוט בחרוז השקוף/לבן, נשחיל על כל חוט חרוז צהוב/כתום, ונשחיל את החוט בחרוז כחול, שמסומן בתרשים ב-C (1 ו-2 – כל אחד מצד אחר, בצורה סימטרית).
תרשים מס' 4 –
התרשים הזה מופיע פעמיים, פעם אחת לצד ימין, ופעם אחת בצד שמאל, הצדדים ממוספרים 1 ו-2, אבל הפעולות בהן זהות לחלוטין, בצורה סימטרית.
החוט שלנו יצא מחרוז כחול שמסומן ב-C. נוסיף לו חרוז כחול, ונשחיל את החוט בחרוז כחול שנמצא מתחת לעין, בחרוז כחול שנמצא מעל לעין ובחרוז כחול שלישי שנמצא בהמשך. עכשיו החוט יוצא מחרוז שמסומן ב-D.
חוזרים על הפעולה מהצד השני.
תרשים מס' 5 –
החוטים יוצאים מהחרוזים שמסומנים ב-D.
מעבירים על חוט בחרוז שהכי קרוב לו, ומצליבים אותם בחרוז כחול נוסף (החרוז הזה אמור להיות בגודל 5 מ"מ, אבל לא נורא אם הוא יהיה 4 מ"מ). מה שנשאר זה להעביר את החוטים בחרוזים שהכי קרובים אליהם, כך שהם ייצאו לאותה נקודה, ואז לעשות 2-3 קשרים, לטייל קצת עם החוטים ב-2-3 חרוזים נוספים ולגזור.

בהצלחה!!

לייבסיטי - בניית אתרים